Klasická masáž

Masáž odstraňující únavu a posílí regeneraci organismu. Odstraňuje ochablost, ztuhlost, zkrácení a bolestivost svalstva. Napomáhá lepšímu prokrvení, pozitivně ovlivňuje lymfatický systém. U této masáže se provádějí vydatnější a tvrdší hmaty, které odstraňují nahromaděné únavové látky např. kyselinu mléčnou ve svalech.

Klasickou masáží docílíme povolení napjatých svalů a tím se uvolní ztuhlé klouby, dochází tak k celkovému uvolnění a dobré pohodě. Zvýšení krevního oběhu zároveň napomáhá urychlovat chod mízní soustavy, která absorbuje a vylučuje odpadní látky. Relaxační masáž pomáhá odstraňovat stres, napětí a bolesti svalů, zmírňovat bolesti hlavy a problémy se spánkem. Podle hloubky použitých masážních pohybů se nervová zakončení stimulují nebo uklidňují a tím dochází k povolení napjatých a bolestivých svalů. K masáži používám  masážní bio oleje lisované za studena.
 
 

Kontraindikace celková

      - horečnatá, infekční nebo akutně zánětlivá onemocnění

      - stavy vyžadující klid na lůžku

      - závažnější krvácivé stavy (hemofilie, leukémie)

      - onemocnění dutiny břišní spojené se záněty (slepé střevo, žlučník) nebo krvácení (žaludeční vřed apod.)

      - poranění dutiny břišní

       - stav bezprostředně po jídle

       - těsně po velké fyzické námaze - lépe počkat do druhého dne

       - opilost, stavy pod vlivem psychotropních látek

       -  při nádorovém onemocnění

 

Kontraindikace místní

- v místech hnisavých nebo plísňových onemocnění

- v místech zanícených kloubů

- v místech krvácejícího poranění nebo rozsáhlejšího zhmoždění, zlomenin, pokousání či uštknutí

- v místě popálenin, opařenin nebo poleptaných ploch

- v místě křečových žil (varixů), zánětu žil nebo bércových vředů

- v místě otoků nejasného původu

- v místě zvětšených mízních uzlin, nádorů, bradavic, mateřských znamének, zanícených ložisek

- břicho těhotných žen a šestinedělek a u žen při menstruaci

- břicho při akutních onemocnění žlučníku

Kdy se poradit s lékařem?

- při problémech s krevním tlakem

- při cukrovce

- při epilepsii

- u chronických kožních chorob

- u křečových žil

-  v těhotenství

 

Masáž lávovými kameny

Horké kameny v historii

Již v dávné minulosti se objevuje masáž horkými kameny na mnoha místech ve světě. Před 5000 lety se v Indii v souladu s ajurvédskou tradicí používaly kameny ohlazené vodou v řece nebo na mořském dně, které se zahřáté přikládaly na tělo aby dstranily bolesti. Američtí indiáli zase používali kameny v potních chýších nejen k regulaci teploty, ale i jako duchovní nástroje k nalezení harmonie a rovnováhy. Věřili, že kamenymají duše a že za pomoci jejich léčivé síly je možné získat zpět, co bylo ztraceno. Japonci používají teplékameny přikládané na břicho k podpoře trávení, ale i k stimulaci akupresurních bodů. Číňané již 4000 let pomocí horkých kamenů odstraňují svalovou bolest a zlepšují funkci vnitřních orgánů. V orientální medicíně slouží horké kameny ke zlepšení toku energie.

Lávové kameny mají silnou energetickou vibraci. Výborně akumulují teplo, dochází tak k regeneraci tkání. Masáž lávovými kameny zbavuje záda a klouby bolestí. Vyrovnávají energii v těle, prohřívají ho, a tím napomáhají detoxikaci organismu. Teplem které uvolňují pomáhají odstraňovat bloky na meridánech a energie je tak rozprouděna. Je stimulován krevní oběh i lymfatický systém. 
Dopřejte si luxusní relaxaci celého těla. Vůně esenciálních olejů zklidní mysl a sálající teplo z vulkanických kamenů Vám dovolí zapomenout na starosti všedního dne.

 

Masáž bio kokosovým olejem

Jedná se o příjemnou relaxační masáž, která probíhá za použití 100% bio kokosového oleje. Olej je lisovaný za studena, obohacený o vzácné vonné extrakty. Dopřejte svému tělu čisté přírodní produkty v biokvalitě, která probudí Váš organismus. Olej je vhodný pro suchou a citlivou pokožku celého těla. Hydratuje a zabraňuje jejímu vysychání. V létě olej regeneruje a hydratuje po opalování, v zimě ji chrání před mrazem.

 

Masáž bio konopným olejem

Masáž, kterou jste možná ještě nevyzkoušeli je relaxační celotělová masáž s použitím konopného oleje. Konopný olej má výborné regenerační, zvláčňující a protizánětlivé účinky. Zpomaluje proces stárnutí a blahodárně působí proti různým druhům alergií. Hlavním efektem této procedury není jen pocit maximálního uvolnění a vitality, ale právě i zdravá a vláčná pokožka.

Konopný olej je vyhledáván pro svou perfektní skluznost během masáže, zvláčnění i penetraci účinných látek do hlubokých vrstev pokožky. Jeho nejviditelnějšími charakteristikami je vůně čerstvě posečených travin a oříšků a také nepřehlédnutelná zelená barva. Mimo to je také unikátním a komplexním zdrojem bioaktivních látek s vyváženým poměrem nenasycených mastných kyselin omega 3 a 6, a komplexním obsahem fytosterolů, vitamínů a minerálů.

Neobsahuje žádné konzervanty, barviva, parfémy, zahušťovadla nebo ropné produkty. Nedráždí pokožku ani při dlouhodobé masáží. Perfektně zvláčňuje a zjemňuje pokožku, účinné látky během masáže pronikají hluboko do kůže a příznivě ovlivňují celkový efekt masáže.

 

Masáž chodidel ( relaxační )

Ideální druh masáže, sloužící k naprostému uvolnění, relaxaci a odstranění pocitu těžkých nohou. Díky stimulaci reflexních zón, nacházejících se na chodidlech, dochází k oživení a obnovení samoléčebných funkcí těla. V rámci prevence předchází bolestem hlavy, astmatu, zánětům dutin, migrénám, odstraňuje napětí a napomáhá lepší snášenlivosti vůči stresovým situacím.

 

 

 

REGRESNÍ TERAPIE

Co je to vlastně hlubinná regresní terapie neboli regrese???

Já to vnímám tak, že je to opravdu „uzdravení duše“. Je to léčení duše návratem do prožitků minulých životů, ve kterých jsme prožívali bolestné nebo radostné situace, ve kterých jsme cítili různé emoce… Radost, zlost, nenávist, pocity viny, obviňování, závist, strach. A tyto emoce se nám zapsaly do podvědomí… Zároveň s prožitkem, který s nimi souvisel. A pak, v současném životě, kdy procházíme podobnou událostí, podvědomí spouští stejnou emoci, kterou někdy nechápeme. Nechápeme, proč třeba milujeme tak málo nebo tak příliš, proč v nás některé situace vyvolávají tolik zloby a nenávisti, proč máme z něčeho nevysvětlitelný strach. Všechny tyto emoce mají své  kořeny tam někde hluboko v minulosti. A regrese je velmi účinným a rychlým způsobem, jak tyto emoce rozpustit, jak je ve svém podvědomí přeprogramovat a uvolnit. Nejde v žádném případě o hypnotický stav, ale o práci s vaším podvědomím, a to v tzv. hladině alfa, kdy člověk všechno vnímá. Ale zároveň je schopen „vidět“ své minulé životy nebo třeba i období svého početí, prenatálu, dětství nebo i dřívějšího období svého současného života, ve kterém koření pramínek problému...

Každý z nás „vidí“ v regresi jinak, někdo pocitově někdo obrazem, někdo v barvách a v myšlenkách, někomu to trvá déle, někomu  míň. Každý reaguje na své podvědomé emoce a prožitky po svém, ale každý je dokáže pustit ven. Protože se dostane právě do těch prožitků, které už je potřeba zpracovat a rozpustit a tím potažmo „uzdravit“ duši. Nebo spíše její část. Jedna regrese totiž nedokáže pojmout všechny problémy, které chcete vyřešit. Je to proces, který uzdravuje postupně a vlastně neustále…

 

Jak taková hlubinná regresní terapie probíhá???

Když za mnou přijde někdo, kdo potřebuje pomoci, pak spolu uděláme takový pohovor o tom, co ho ke mně přivádí, jaký problém by chtěl řešit. Popovídáme si o jeho rodině, vztazích, nemocech, úrazech, depresivních stavech, operacích a jiných, pro tuto terapii důležitých věcech… Velmi podstatné a důležité je, aby mezi námi byla vzájemná důvěra. Pak začíná samotná regrese, která se skládá z pěti fází:

- uvolnění

- sestoupení do podvědomí

- samotné prožitky a očišťující procesy v podvědomí

- uvedení klienta do stavu pohody a spokojenosti

- ukončení regrese vystoupením z podvědomí

 

Celý tento proces trvá cca 1,5 - 2 hodiny, delší doba není vhodná. Je potřeba, aby človíček vzpomínky zpracoval, ale zároveň, aby se jimi nezahltil. Tato terapie je velmi účinná. To jestli je člověk schopen podstoupit regresi, to vyplyne z prvotního rozhovoru. O provedení terapie rozhodne sám terapeut. Můžu vás ujistit, že veliká většina z nás tuto terapii bez problémů zvládne a tak dovolí svojí duši, aby se mohla začít „uzdravovat“. A o to nám jde především…